Motosiklet Ehliyeti

2016 öncesinde motosiklet kullanmak isteyen birisinin A2 sınıfı ehliyet alması yeterliydi ancak değişen yönetmelikle motosiklet ehliyetleri kendi içerisinide çeşitlere ayrıldı.
Bu nedenle “Motosiklet ehliyeti almak istiyorum” diyorsanız, öncelikle kullanmak istediğiniz motosikletin silindir hacmi, motor gücü ve ağırlığı gibi özelliklerine uygun bir ehliyet sınıfı üzerinde karar vermelisiniz.

A1 Sınıfı (125 cc ye kadar)  – A2 Sınıfı (500 cc ye kadar) – A Sınıfı (bütün motosikletler)

Motosiklet ehliyeti çeşitleri ve hangi ehliyetle hangi motosikletleri kullanabileceğiz gibi sorularınıza yanıt alabilmeniz ve alacağınız ehliyete doğru kararı vermenize yardımcı olabilmemiz için sizleri şubelerimize bekliyoruz.

MOTOSİKLET EĞİTİMLERİMİZ

Bisiklet kullanmayı bilen herkes motosiklet ehliyeti almak için kursumuza müracaat edebilir. Daha önce motosiklet kullanmış olmanız gerekmez. Kursumuzda verilen eğitimler sınavı geçebilmenin ötesinde olup, trafikte motosiklet kullanmaya başlamanız için yeterli düzeydedir.

14 SAAT EĞİTİM

Motosiklet eğitimlerine teorik bilgilendirme ile başlanır. Teorik eğitimlerde motosikletler ve koruma ekipmanları tanıtılır. Daha sonra trafiğe kapalı alanda 12 saat temel sürüş ve hakimiyet eğitimi verilir.  Hakimiyet eğitimi tamamlanınca 1 saat akan trafikte sınav provası yapılarak eğitimler tamamlanır.

Eğitimlerimizde her katılımcı için  ayrı bir motosiklet, hijyenik başlık, kask, dizlik, dirseklik, eldiven, korumalı motosiklet montu, kulaklıklı telsiz veyağmurluk tahsis edilir.

OTOMATİK SEÇENEĞİMİZ MEVCUTTUR !

Aşağıdaki videoyu seyrederek motosiklet ehliyeti çeşitleri ve eğitim araçları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.